Геморой і алкоголь

«Ну так я ж не попою його п‘ю. Який там може бути вплив?»
«Та що там буде від 100 грам?»
«Всі п‘ють, і нічого…»
Топові фрази від пацієнтів. Особливо – від чоловіків.
Для початку скажу, що алкоголь однаково негативно впливає як на хронічний геморой, провокуючи розвиток ускладнень у вже наявних зовнішніх чи внутрішніх вузлах, так і на раніше здорову анальну ділянку, провокуючи гострий тромбований геморой.
Перший вплив, який чинить алкоголь – це підвищення притоку крові на периферію шляхом розширення судин. Відповідно, вузли також кровонаповнюються. А от відтік від них порушений. Тому вони набрякають, запалюються, і навіть тромбуються. Відповідно, люди з хронічним гемороєм можуть сильніше відчувати важкість, печіння, свербіж, а при тромбуванні – і біль.
При вживанні алкоголю організм зневоднюється. Саме з цим пов‘язане постійне відчуття сильної спраги під час його вживання та на наступний день. Зневоднення підвищує ризик утворення тромбів. Додаємо до цього елемент запалення, причину якого я назвала вище, і отримаємо тромбоз. Він може бути зовнішній (утворення щільного, часто – болючого, синюшного зовнішнього вузла), та внутрішній ( виражений, часто пульсуючий біль всередині, особливо при дефекації, що, доречі, не властиво зовнішньому тромбозу; відчуття розпирання, тиску, кровотеча). Інколи спостерігаємо тромбоз як внутрішніх, так і зовнішніх вузлів одночасно. Слід зазначити, що тромбоз – патологія, при якій спроби справитися самостійно є небезпечними для життя. Тому як тільки з‘явилися вищеописані симптоми, Ви повинні звернутися до лікаря.
І третій фактор: продукти розпаду алкоголю, що циркулюють в крові, а також виводяться з калом, спричиняють виразкування тканини внутрішніх вузлів, тому люди з внутрішніми вузлами на наступний день після вживання спиртовмістних напоїв ( або і кілька днів після цього ), бачать кров на папері чи в унітазі після дефекації.
Так, геморой не можна вважати тим захворюванням, при якому вживання алкоголю заборонено категорично. І, дійсно, в частині випадків не виникає ніяких серйозних проблем. Але… Чи впевнені Ви, що будете саме тією людиною, якій пощастить?
Бо я – ні.
Тому краще бережіть себе.
Ваш проктолог, Катерина Яцук