Профілактика розвитку проктологічних захворювань під час вагітності
Розбираємо методи профілактики геморою під час вагітності.
Почнемо з того, що найчастішою патологією у вагітних є гемороїдальний тромбоз. Він може бути як за наявності вузлів, так і у випадку, якщо жінка була повністю здорова до вагітності.
Дана патологія пов‘язана з:
– гормональною перебудовою в організмі вагітної жінки;
– гіподинамією;
– тиском вагітної матки на судини тазу;
– закрепами, і як наслідок – натуженням на унітазі;
Тобто, наша задача – мінімалізувати негативні впливи даних факторів на організм.
І якщо з пунктом «гормони» ми вдіяти не можемо нічого, то решта – в наших руках.
Перше правило вагітної жінки – багато рухатися. Спокійні піші прогулянки, фітнес для вагітних (у групі, де з вами займається нормальний, досвідчений тренер), плавання підуть Вам лише на користь. Мінімум 5000 кроків на день (можна більше, але слухайте свій організм). Єдиним виключенням є ті випадки, коли Вам забороняє багато рухатися Ваш акушер-гінеколог, через певні нюанси з вагітністю.
Колінно-ліктьова поза. Дивитесь телевізор, чи переглядаєте соцмережі? Тоді робіть це у позі, яка зніматиме компресію матки на судини тазу. Дану позу рекомендують і акушер-гінекологи, для розвантаження нирок. Але і в плані проктології вона піде на користь. Починати з 10-15 хв на день, і довести поступово до 2-2,5 годин (з перервами). Особливо актуально у 3-му триместрі.
Мінімалізуємо тривалість сидіння на унітазі. Максимум – 2 хвилини. Для цього враховуємо рекомендації щодо харчування і питного режиму, які я давала в попередніх постах, і сідаємо на унітаз лише коли вже дуже хочеться. «Посидіти-попробувати, а раптом піду» – поганий варіант.
Забуваємо про сидіння у ваннах. У теплій воді притік крові збільшується в рази, а от відтік порушений і за рахунок тиску матки, і за рахунок напівсидячогл положення тіла. Краще – душ.
Що ж стосується того, як уникнути прогресування вже існуючої до вагітності патології, тут всі ці правила теж працюють. Але окрім цього, Ви повинні бути під спостереженням проктолога. Це безпечно, і допоможе вчасно і об’єктивно корегувати фактори ризику.
Ваш проктолог, Катерина Яцук