Основні правила безпечних пологів. Погляд проктолога.

Як народити без послідуючих проктологічних проблем? Як підготуватись до пологів, щоб не сталось проктологічних ускладнень? І взагалі, як же народжувати з гемороєм? 

Одного посту, аби все детально описати, буде замало. Але основними правилами безпечних пологів і правильної підготовки до них, я з задоволенням поділюсь. 

І так, №1 – перша дефекація після пологів. До неї треба готуватись заздалегідь. Під час вагітності буває важко сходити в туалет. На це є ряд фізіологічних причин, про які треба говорити окремим постом. Багато вагітних йдуть на пологи вже з тріщиною. А тепер уявіть, що кал буде  твердим в першу дефекацію… Це буде дуже неприємно, і Вам зовсім не потрібно. 

Так що в останні 4 тижні до пологів максимально збільшуємо в раціоні овочі (окрім картоплі). У будь-якому вигляді. Щоб кал був максимально пористим. П’ємо достатньо чистої води, і їмо білкову їжу, адже організму після пологів треба швиденько відновитись. 

Перед пологами треба очистити кишечник. Чому? Стрес, гіподинамія (в першу добу Ви будете більше лежати, ніж ходити), зменшення кількості їжі і різка переміна раціону, призводять до того, що деякі жінки йдуть вперше в туалет аж на 2-3 добу. Кал за той час з кишечника ніде не зникає, і стає дуже твердим. Тому перед пологами не відмовляйтесь від звичайної ( а краще – маленької олійної або медикаментозної) клізми. Ваш організм Вам подякує. 

В пологах важливо слухати свого акушер-гінеколога, і правильно тужитись. Саме неправильне прикладання сили під час потуги є причиною розривів судин на обличчі, на слизових, а також тромбування гемороїдальних сплетень. 

Пам’ятайте, що при пологах різко зростає внутрішньочеревний тиск. Якщо у Вас є вузли – вони набрякнуть ( видно буде саме по зовнішніх). Якщо вузлів немає – можуть набрякнути гемороїдальні подушки ( це фізіологічно). 

В жодному випадку не дозволяйте “добрим” акушеркам, медсестрам, “всезнаючим” мамам, подругам і т.д., позаправляти Вам набрякші зовнішні вузли всередину, бо “повивалювалось”. Нічого там не повивалювалось. 

Ці структури мають бути зовні. Спроба вправити їх призведе тільки до одного: ще більшого набряку, запалення і тромбування. 

Після пологів треба поставити обліпихову свічку (полегшить першу дефекацію), і серветку з маззю Вишневського зовні на вузлики. Протягом, як правило, 1 доби вони спадаються, якщо не тромбовані. 

Якщо ж уникнути тромбування не вдалось, і є біль та ущільнення вузлів, не займайтесь самолікуванням і не ставте ніяких свічок. Не допоможе, можете тільки нашкодити. 

Звертайтесь до ПРОКТОЛОГА. Акушер-гінеколог Вам тут не найкращий помічник, це не його профіль. Ви ж не ходите народжувати до ЛОРа, вірно? Кожен лікар має займатись тим, на чому він спеціалізується. Акушер-гінеколог, що намагається вилікувати Вам геморой, виглядає так само, як уролог, що намагається запломбувати зуб. В теорії, він щось про це знає. Але результати не порадують.????????‍♀️

Після пологів треба повноцінно їсти. Не обмежуйте кількість їжі. Не бійтесь їсти. В перший же день. Слідкуйте за раціоном. Буряк, печене яблуко, варена морква – це те, що не зашкодить дитині, і дасть можливість нормально ходити в туалет після пологів. Тому з першого дня додаємо все це в раціон. 

Бережіть себе.

Ваш проктолог, Катерина Яцук

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК

Залиште, будь ласка, Ваші контактні дані, і ми Вам перетелефонуємо.

    Залиште, будь ласка, свій відгук про нашу роботу,
    або ж свої побажання та зауваження.

    Відгук з’явиться на сайті після перевірки модератором.